Часті питання (FAQ)

Якщо тут немає відповіді на твої запитання, будь-ласка, зв’яжись з нами будь-яким зручним способом 💛  

Відповіді на найбільш розповсюджені питання:

  • Скільки коштує участь у програмі відновлення Фенікс?

    Для ветеранів і ветеранок, учасників бойових дій та їх сімей програма відновлення у центрі "Фенікс" є повністю безкоштовною. Ми беремо на себе всі витрати, навіть оплату проїзду, як то авіабілети, тощо, до місця призначення і назад.

    Залиште заявку на сайті або на наш номер телефону +34664197345 (WhatsApp, Telegram), щоб дізнатись деталі і отримати інструкцію із подальшими кроками.

  • Яка ефективність психоделічно-асистованої терапії?

    В багатьох країнах ООН клінічні дослідження дієвості ПАТ вже проводилися під державним контролем, і визначили ПАТ, як ефективну методику. Ефективність ПАТ доведена багатьма науковими дослідженнями, наприклад:
    ● Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) надало психоделічній терапії статус «проривної» — це пришвидшило дослідження психоделіків, які показують більшу ефективність, і легітимізує методологію ПАТ серед суспільства й уряду.
    ● Французькі науковці виявили, що симптоми депресії, алкогольної або тютюнової залежності та обсесивно-компульсивного розладу зменшуються після першого ж сеансу терапії з прийомом псилоцибіну.
    ● А в цій науковій статті дослідники зі США довели ефективність терапії з використанням ЛСД та MDMA у пацієнтів з тривожним розладом, ПТСР та навіть тривожністю серед дорослих з аутизмом.
    ● В американському дослідженні, яке вийшло у 2021 році, 88% пацієнтів, які мали ПТСР, відчули полегшення симптомів після трьох сеансів з використанням MDMA. 67% з них заявили про повне одужання. Паралельно ті ж самі психотерапевти проводили традиційне лікування (без використання психоделіків) з іншою групою пацієнтів. З другої групи про покращення симптомів заявили лише 32% реципієнтів.

  • Як давно і скільки ветеранів пройшло в світі чи є віддалені дослідження подальшої долі?

    З 2020 року на сайті clinicaltrials.gov зареєстровано 107 нових клінічних досліджень застосування ПАТ для лікування різних психічних порушень (з них 55 – в США, 21 – в країнах ЄС, 12 – в Канаді, 2 – в Ізраїлі).
    Реальні історії учасників із результатами викладені у вільний доступ на офіційних сайтах установ (переважно англійською мовою):
    Відкрито багато нових центрів дослідження психоделіків, у тому числі:
    ● Центр психоделічних досліджень в Імперському коледжі Лондона, ● Центр науки про психоделіки Каліфорнійського університету в Берклі, ● в Університеті Джонса Хопкінса, ● Королівський коледж Лондона / Onaya Science, ● Університет Сан-Франциско, ● Техаський університет ● та багато інших.
    Організації та медичні працівники активно вивчають ПАТ терапію. Ознайомлення з їхніми дослідженнями допоможе вам залишатися в курсі останніх новин і того, як вони можуть або не можуть бути інтегровані у вашу роботу для ветеранів:
    ● Mind Medicine – австралійська асоціація, що "запобігає суйцидам і стражданню", займається клінічним застосуваннчм ПАТ, дослідженнями та адвокацією методу. ● Швейцарська медична асоціація психоделічно асистованих терапевтів і психолітичної терапії ● Українська асоціація психоделічних досліджень (UPRA)● Багатопрофільна асоціація психоделічних досліджень MAPS ● Американська асоціація психоделічних практиків● Рада психоделічної медицини та терапії (BPMT)● Ветерани досліджують рішення для лікування (VETS)● та ін.
    Також працюють державні програми відновлення, реабілітації і лікування для ветеранів та постраждалих від ПТСР у таких провідних країнах, як США, Автралія, Ізраїль, Канада. Діє багато, як коменрційних, так і благодійних програм відновлення та психологічної реабілітації ветеранів з використанням ПАТ-методики:
    ● Fenix Project – український некомерційний, благодійний проект психологічного відновлення для ветеранів, ветеранок, парамедиків та інших учасників бойових разом із їх сім'ями.● We Honor Veterans – програма Національної організації хоспісної та паліативної допомоги (Вашингтон, США).● Heroic Hearts Project – допомогає ветеранам із посттравматичним стресовим розладом отримати доступ до психоделічних програм.● ReConsider – некомерційна організація, що сприяє появі та інтеграції трансформаційних ліків, у тому числі психоделіків, для вирішення проблем психічного здоров’я.● The Mission Within — це клінічний психоделічний ретріт, який пропонує спеціалізоване лікування посттравматичних стресових розладів, mTBI, депресії та тривоги, допомагаючи учасникам подолати минулі травми, щоб стати кращою версією себе. ● та ін.
    Сучасне відновлення VETS: курс для ветеранів по психоделічній терапіїбезкоштовний курс VETS пропонує інформацію про те, як психоделічна терапія може позитивно вплинути на здоров’я ветеранів і як ветерани, які шукають лікування психоделіками, можуть максимально використати свій досвід. Це може допомогти вам зрозуміти загальну картину поточних наукових досліджень психоделіків.
    По мірі того, як докази користі психоделічних засобів збільшуються, стає легше розширити доступ до психоделічних програм для тих, хто їх потребує. Наукова спільнота продовжує дослідження та накопичення досвіду із способів використання та ефективності психоделіків загалом і ПАТ терапії, в тому числі. Доступні на сьогоднішній день дані свідчать про високу ефективність і перспективність методу, особливо у відновленні після важких ПТСР, депресії.

  • Чи є звикання?

    Ні. Спеціально навчений, сертифікований провайдер психоделічної підтримки використовує виключно медичні, легальні, високоякісні препарати для сесій та наглядає за процессом. У цьому разі побічні ефекти зведені до мінімуму, а наркотичне звикання відсутнє повністю.

  • Який ризик "bad trip'a"?

    Під час сесіїї під супроводженням професійного ПАТ-терапевта (провайдера психоделічної підтримки) не існує такого явища, як бед тріп. Важкі емоції та зустріч зі своїми страхами - частина процесу трансформації та зцілення. Спеціаліст супроводжує протягом всього шляху та допомагає координувати всі стани, що робить сесії досить безпечними.

  • Наскільки ПАТ безпечна? Які побічні дії і протипоказання можливі?

    Профіль безпеки є добрим. Використання медичних, якісних психоактивних речовин у терапевтичному контексті та у відповідних терапевтичних дозах є в цілому безпечним, як в плані токсичності, так і можливості формування залежності. Фармакологічні ефекти швидко минають і не є небезпечними для більшості людей. До того ж ПАТ передбачає застосування у супроводі спеціаліста, що є додатковим фактором безпечності.

    Можуть тимчасово викликати незначні ефекти, як:
    - напруження м’язів,
    - підвищене потовиділення,
    - зниження апетиту,
    - нудоту,
    - зміни систолічного та діастолічного тиску,
    - частоти серцевих скорочень.

    Протипоказанями є стани, за яких значний ризик становить підвищення тиску, розлади спектра шизофренії та інші психотичні розлади. Хоча питання стосовно несумісності психотичних розладів та ПАТ є дискусійним і потребує подальших досліджень.

    Варто підкреслити, що ПАТ все ще досліджується. Застосування психотропів потенційно може нести ризики. Також важливо пам’ятати, що немає такого виду психотерапії, включно з ПАТ, який підходить асболютно всім.

  • Як провести сесію самостійно?

    � УВАГА!!! Ми ні в якому разі не рекомендуємо проводити такі сессії без нагляду сертифікованного, досвідченого провайдера психоделічної підтримки
    Наслідки непередбачувані і існує великий ризик непоправної шкоди здоров'ю і психіці. Речовини "з ринку" майже завжди високотоксичні і з домішками, як наслідок, мають цілий ряд різко негативних ефектів. Також обов'язковою умовою терапевтичного ефекту є пристуність психотерапевта зі спеціалізованними знаннями. Звертайтеся тільки до перевірених, досвідчених спеціалістів із відповідною освітою, які спеціалізуються на ПАТ терапії.

  • Наскільки ПАТ законна і в яких країнах дозволена?

    ПАТ із застосуванням МДМА та псилоцибіна вже:

    1. Дозволена і застосовується в Ізраїлі, США, Канаді та Австралії.

    2. Офіційно визнана проривним методом лікування ПТСР (2017 р) та із застосуванням псилоцибіна - проривним методом лікування депресії (2018 р).

    3. Влітку 2022 року завершено друге клінічне випробування третьої фази дослідження МДМА для лікування ПТСР (в 13 клініках в США та Ізраїлі), і тоді ж Адміністрація Президента США офіційно заявила про підготовку до широкого впровадження методу в 2023-2024 році.

    Оскільки
    МДМА та псилоцибін заборонені в Україні, їх не можна офіційно використовувати ні в науці, ні в медицині. Також через низьку проінформованість лише поодинокі фахівці застосовують легальні в Україні форми ПАТ, як от кетамін-асистовану психотерапію.

  • Коли буде в Україні?

    Щоб зробити можливою ПАТ терапію в Україні, Кабмін має перенести заборонені психоактивні речовини зі списку заборонених до суворо контрольованих, як кетамін. Організація UPRA, до якої є дотичним наш центр і яка являється нашим партнером, працює над легалізацією психоделічно асистованої терапії в Україні.

    Доєднатися до адвокації ПАТ в Україні можна через
    співпрацю з нашою благодійною організацією Fenix Project та через участь в UPRA.